











Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. to jedno z najstarszych i największych polskich przedsiębiorstw zajmujących się hodowlą i produkcją nasion. Historia firmy sięga 1872 roku, a przez ponad 150 lat działalności koncentruje się ona na tworzeniu i utrzymywaniu odmian roślin rolniczych, reprodukcji oraz dystrybucji kwalifikowanego materiału siewnego.
Firma zapewnia szeroką ofertę, obejmującą przeszło 90 odmian spośród 24 gatunków roślin uprawnych, takich jak zboża ozime i jare, kukurydza, buraki pastewne, rzepak, rośliny bobowate oraz różne gatunki traw. Bogate doświadczenie zespołu hodowców, nowoczesna infrastruktura oraz wysoki poziom kwalifikacji kadry umożliwiają co roku wprowadzanie nowych odmian przy jednoczesnym zachowaniu wcześniej sprawdzonych gatunków.
Odmiany proponowane przez Małopolską Hodowlę Roślin wyróżniają się wysoką jakością, korzystnymi cechami użytkowymi, stabilnością plonów i odpornością na choroby. Są one optymalnie przystosowane do różnych warunków klimatyczno-glebowych w Polsce, zwiększając tym samym szanse na udane plony. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność nie tylko w kraju, ale także na rynkach międzynarodowych, w tym na obszarze Unii Europejskiej i Azji Środkowej.
| Strona internetowa | Ilość ocen | Ocena |
|---|---|---|
| 63 | 4.3 / 5 | |
| 9 | 4.6 / 5 |